Genel Oyun Sistemi

Aşağa gitmek

Genel Oyun Sistemi

Mesaj  The Lich King Bir Salı Ara. 16, 2008 4:34 pm

LEVEL


Oyunumuzda 20 level bulunmaktadır. Oyuna level 1 olarak başlarsınız ve eğitiminizi tamamladığınızda, level 2 olursunuz. Bir görev bittiğinde tecrübe kazanırsınız ve bu tecrübeler sayesinde level atlarsınız. Bir alana girdiğinizde DM'niz sise yaratıklardardan ne kadar puan geldiğine söyler. Ama bu bir rp sitesi olduğundan her yaratıktan tecrübe puanı almazsınız.

Sitemizi diğer çoğu RP'den ayıran özellik sitemizde Zar sistemi bulunmasıdır!
Can( Hit Point)


Oyunda sürekli dikkat etmeniz gereken unusrlardan biri candır. Çünkü canınız yani hitpointiniz biterse ölürsünüz. RP Gerçek hayatın yansımasıdır bu yüzden ölen karakter geri gelemez. Ancak birini öldürmenin bedeli RP de de tıpkı gerçek hayat gibidir. Bu yüzden dikkatli olun. Her sınıf değişik bir canla başlar.(Bkz. Sınıflar) Her level atladğınızda canınız 1 artar. Karakteriniz tam olarak -10 canda ölür. Karakter 0 canın altına indiğinde iç kanama başlar ve her tur 2 puan canınız gider. Bu durumda kaçmanızı öneririz. Eğer bir karakter tamamen ölürse, o kişi karakter kağıdını bize tekrar yollamalıdır. Bu kişi oyuna tekrar seviye 1 olarak başlar ve oyundaki kimse daha önce onu tanıyormuş gibi rp yapamaz.

SaldırmaEğer saldırmak isterseniz RP nizde bunu açıkça belirtmelisiniz. ÖR: Noctis kılıcına sallayarak saldırdı. Tabi 1 cümlelik bir RP direk ıska demektir. Saldıracağınızı belirttiğinizde DM'niz bir tane sizin aiçin bir tane savunan taraf için 20'lik zar atar ve sonuçlara level'i ekler. Buna da RP bonusu eklenir. DM Size zar atabilirsiniz demeden kendi zarlarınızı atamazsınız.


RP BONUSU


Oyunumuzu zevkli kılan en önemli unsur RP'dir. Bizde combat sırasında yaptığınız rp ye göre vuruş gücünüzü düşüreceğiz.Diğelim bir cümlelik rp yapıp saldırdınız. DM ikiniz için de zar attı. Size 15 geldi ve 15 levelsiniz. Karşınızdaki rakip seviye 1 ve zarına 3 geldi. Ama o çok iyi RP yaptı ve herşeyini en ince detayına kadar anlattı. DM de sizden vuruş gücü düşürdü. Artık sizin vuruşunuz hem başarısız hemde darbe almak için çok açık. Bu sistem Rp yapmanızı teşvik etmek için uygulanmaktadır. Böylece RP'niz dövüşlerde önemli bir etken olur.

ÖNEMLİ NOT: Zarlar post penceresinin altında anket konulan yerin altından eklenebilir.
avatar
The Lich King
Dark Lich King Of Eternal Death
Dark Lich King Of Eternal Death

Erkek
Mesaj Sayısı : 52
Gold: : 10000
Irk: : Lich
Sınıf: : Lich
Oyun Yaşı: : 1000
Oyundaki Lakabı : The Lich King
Kayıt tarihi : 16/12/08

Kişi sayfası
Level::
20/20  (20/20)
Inentory:
Binek:

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz